بستن
FA EN

نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری برگزار شد

نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری برگزار شد


نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری برگزار شد

نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری در راستای تقویت همکاری های دوجانبه به صورت مجازی برگزار شد.
 
دکتر فرید نجفی سرپرست دانشگاه گیلان در ابتدای این نشست به تشریح جایگاه دانشگاه گیلان در نظام های رتبه بندی پرداخت و خواستار گسترش همکاری های دوجانبه با ISC شد.
دکتر نجفی در ادامه به تبیین فعالیت های بین المللی دانشگاه گیلان در ارتباط با جذب دانشجویان بین المللی، اجرای پروژه های بین المللی، راه اندازی اندیشکده اوراسیا، تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، راه اندازی مرکز تحقیقات بین المللی اکوسیستم کاسپین پرداخت.
 
سرپرست دانشگاه گیلان برگزاری دوره های دانش افزایی، همایش های تخصصی علوم پایه، کارگاه ها و سمینارهای ملی و بین المللی، همکاری در تدوین و اجرای طرح های پژوهشی مشترک داخلی و خارجی و همچنین شبکه سازی متخصصان و پژوهشگران داخلی و خارجی را از جمله چشم اندازهای همکاری مشترک در سال های آتی برشمرد.
 
دکتر دهقانی رییس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری هم در این نشست به معرفی مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی و خدمات علمی قابل ارائه برای جامعه علمی کشور و منطقه پرداخت.
 
دکتر دهقانی در ادامه به تشریح سامانه نان پرداخت و گفت: در فاز اول 20 دانشگاه به عنوان کارگزار انتخاب شدند تا بتوانند کلیه نیازهایی که در سامانه ثبت می شود توسط این کارگزاران تایید شود. با انجام این روند که کاملا شفاف انجام می شود، پژوهش ها و فعالیت های علمی که در کشور انجام می گیرد به نیازهای مرتبط وصل می شود.
 
وی گفت: اندیشکده اوراسیا می تواند بسیار حائز اهمیت باشد چرا که چنین تجربه مشابهی را نیز ISC با سازمان D8 دارد که منجر به انعقاد یک قرارداد شده است. 
 
دکتر دهقانی تنوع جغرافیایی جذب دانشجویان خارجی توسط دانشگاه گیلان را حائز اهمیت برشمرد و اظهار امیدواری کرد در آینده تعداد این دانشجویان بیشتر از پیش شود.
 
دکتر رضا ابراهیمی آتانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان نیز در این نشست مجازی گفت: همکاری های علمی خوبی در گذشته بین دانشگاه و ISC انجام شده است که مهمترین آنها امضای تفاهم نامه همکاری های علمی پژوهشی بوده است.
دکتر ابراهیمی آتانی در ادامه درباره سامانه نان گفت: دانشگاه های مختلف در استان ها می توانند نقش بسیار فعالی در این زمینه برای ارتباط بین سازمان ها و دستگاه هایی که دارای چالش های فناوری هستند ایفا کنند.
 
وی همچنین از آمادگی دانشگاه گیلان در حوزه خدمات فناورانه نرم افزاری با ISC خبر داد.

 

آدرس کوتاه :