بستن
FA EN AR RU FR CHI

رئیس دانشگاه گیلان: ۱۹۶ قرارداد همکاری بین دانشگاه گیلان و صنایع در حال اجراست

رئیس دانشگاه گیلان: ۱۹۶ قرارداد همکاری بین دانشگاه گیلان و صنایع در حال اجراست


رئیس دانشگاه گیلان: ۱۹۶ قرارداد همکاری بین دانشگاه گیلان و صنایع در حال اجراست

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در بیست و سومین کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی که به میزبانی دانشگاه گیلان در حال برگزاری است با بیان اینکه دانشگاه گیلان ۱۹۶ قرارداد همکاری با دستگاه‌ها و شرکت‌ها و صنایع دارد گفت: ۴۰ مورد از این قراردادها با بخش خصوصی است.

دکتر رضی با بیان اینکه توسعه ملی با محوریت صنعت و فناوری نگاه هوشمندانه‌ای بوده که با ساختار کشور متناسب است، گفت: شرایط تحریمی و ضروری بودن رونق تولید موجب شده تا ارتباط بین سه رکن توسعه به رونق اقتصاد دانش بنیان در کشور کمک کند.

رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و دولت زمینه ساز انتقال فناوری اطلاعات است، افزود: این ارتباط موجب سرعت بخشیدن در خودکفایی تولید قطعات و تکمیل چرخه نوآوری در کشور و در تولید دانش نوین مؤثر است.

وی با تاکید بر تقویت ارتباطات بین این سه رکن خاطرنشان کرد: درک این ارتباط نیازمند داشتن زبان مشترک است و الزاماتی که در ارتباطات وجود دارد را باید رعایت کنیم.

دکتر رضی تصریح کرد: این کنگره فرصتی است که ظرفیت‌ها را در گیلان بررسی کنیم و دانشگاه گیلان به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی شمال کشور در سال‌های اخیر همکاری بین دانشگاه و صنعت و دولت را تعمیق کرده است.

رئیس دانشگاه گیلان ادامه داد: تأسیس شورای صنعت در دانشگاه، راه اندازی ۹ واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های مختلف در دانشگاه گیلان، فرصت مطالعاتی اساتید در شرکت‌ها و حمایت از دوره‌های پسا دکترا از جمله اقدامات این دانشگاه جهت تقویت روابط بین صنعت و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه گیلان ۱۹۶ قرارداد همکاری با دستگاه‌ها و شرکت‌ها و صنایع در حال اجرا دارد، بیان کرد: ۴۰ مورد از این قراردادها با بخش خصوصی است و ۲۰ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان نیز در اجرای این پروژه‌ها شرکت دارند.

آدرس کوتاه :